10 Şubat 2019, 10:35 - 
2018’de Giresun’u 800 Bin Turist Ziyaret Etti

2018’de Giresun’u 800 Bin Turist Ziyaret Etti

Doğu Karadeniz’in turizmde ‘parlayan yıldızı’ olarak adlandırılan Giresun’a 2018 yılında 800 bin yerli ve yabancı ile günübirlik turist geldi.

2019 turizmi için ‘Giresun sizi bekliyor’ sloganı ile 800 bin rakamını aşmayı hedeflediklerini belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın himayelerinde çalışmaların sürdüğünü kaydederek Arap turizminin ardından Avrupa’daki bazı ülkelerin acente temsilcilerini de Giresun’a getirmeyi planladıklarını söyledi.
Giresun’un turizm açısında önemli destinasyonlara sahip olduğunu kaydeden Gürgenci, “Şehir merkezinde bulunan kalemiz birinci derecede doğal ve arkeolojik SİT alanıdır. Şehrin en güzel günübirlik mesire alanı olma özelliğini de elinde tutarak yerli ve yabancı turistleri yıl içinde en çok ağırladığımız yerlerin başındadır. Giresun geçmiş medeniyetlere de ev sahipliği yapmıştır ve Osmanlı’dan günümüze ulaşan birçok kale vardır. Şebinkarahisar, Espiye, Tirebolu, ve Eynesil ilçelerimizde bulunan kaleler tarihin izlerini günümüze taşır” dedi.
Giresun genelinde önemli turizm destinasyonları olduğunu kaydeden Gürgenci, 2019 yılında bu destinasyonlar ile gelen ve konaklayan turist sayısını artırmayı hedeflediklerini kaydetti.
Şehrin coğrafi ve tarihsel açıdan önemli bulgularının olduğunu ifade eden Gürgenci, “Çin Seddi'nden sonra insan eliyle yapılan en uzun duvar olan 6 bin 500 metre uzunluktaki kara taştan sade olarak yapılan ‘Hacı Abdullah duvarı’ 410 yıldır ayakta durmaktadır. Burası da önemli destinasyonlarımızdandır. Meryem Ana Manastırı kültür turizmi açısından önemli bir yer kültürel mirasımızdır. Son dönemlerde artan ziyaretçilerle inanç turizmine yönelik önemli bir kapasite ortaya çıkmaya başladı. Bu anlamda da çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kulandı.
‘2019 yılında Mavigöl’ün en çok ziyaret edilenler arasında olacağına inanıyoruz’ diyen Gürgenci şöyle devam etti:
“Doğu Karadeniz’in yeni gözdesi haline gelen Dereli ilçesindeki Göksu Deresi'nde büyüklü küçüklü dört gölden oluşan Mavigöl'ün ziyaretçilerine daha iyi hizmet verilmesi adına 2018 yılında geniş kapsamlı çalışma ile doğasına uygun olarak çalışma yapıldı. 2019 yılı yaz başlangıcıyla beraber göl de sodanın verdiği rengi alınca inanıyoruz ki en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelecek.”YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
ŞAŞIP KALIYORUM..!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30