301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Şubat 2021 - Pazar 13:31
 
YATIRIM DEĞERLENDİRME VE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI
Giresun Valisi Enver Ünlü başkanlığında, İlimizde devam eden ve planlanan yatırımların değerlen-dirildiği bir toplantı gerçekleştirildi.
Gündem Haberi


Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Ünlü, uzun zamandır böyle bir değerlendirme toplantısını gerçekleştirmeyi arzu ettiklerini ifade ederek, toplantıda Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen sel felaketi sonrasında afetin yaralarının hızla sarılması için acil olarak yapılan ve yapılması planlanan projelerle diğer yatırımların son durumu hakkında ilgili kurum yetkililerden alınan bilgilerin değerlendirilip, fikir alış verişinde bulunulacağını belirterek;
 “Afetin hemen akabinde Giresun için yapılması gereken ne gerekiyorsa yapılması talimatı veren Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Sayın İçişleri Bakanımıza, Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız, Sayın Tarım ve Orman Bakanımız, Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız, Sayın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız, Sayın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız, Sayın Milli Eğitim Bakanımıza, bütün Cumhurbaşkanlığı kabinesindeki sayın bakanlarımıza, sayın milletvekillerimize  verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz, şükranlarımızı arz ediyoruz. Başından beri hep yanımızda oldular, köy köy, kasaba kasaba, hane hane, il ve ilçe başkanlarımızla birlikte olağanüstü bir çalışma sergilendi. 3-4 yılda ortadan kaldırılamaz, izleri silinemez denilen afetin çok şükür 3-4 ay gibi kısa bir sürede büyük sıkıntılarını çözdük. Bu toplantıda ilgili bölge müdürlerimiz ve il müdürlerimiz yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bizleri bilgilendirecekler. Yatırım mevsiminin başlamasıyla birlikte hızlı bir şekilde faaliyete geçeceğiz. Bunun dışında 1.OSB ve 2.OSB’lerimizin son durumu ile ilgili bilgilendirmelerde bulunulacak” dedi.
Afetten etkilenen köy grup yollarının karayolları, köy içi tali yolların ise İl Özel idaresi tarafından projelendirildiğini ve bu yolların da iki kurum tarafından koordineli bir çalışma ile yapılacağını söyleyen Vali Ünlü, dere yataklarındaki rüsumatın temizlenmesi ve yıkılan köprülerin yapım işinin de DSİ tarafından üstlenildiğini açıkladı.
Vali Ünlü’nün konuşmasının ardından toplantıya katılan kurum ve kuruluş yetkilileri tarafından yapılan çalışmalar hakkında toplantıya katılanlara bilgi verildi.  Yapılan değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi.

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: YATIRIM, DEĞERLENDİRME, VE, KOORDİNASYON, TOPLANTISI, YAPILDI,
Yorumlar
Türkiye Günlük korona virüs Tablosu
Giresun
Yağışlı
Güncelleme: 01.03.2021
Bugün
-
Salı
- 10°
Çarşamba
- 11°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 28.02.2021
İmsak
05:31
Sabah
06:55
Öğle
12:44
İkindi
15:50
Akşam
18:23
Yatsı
19:42
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı