301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 15:46
 
TEDBİR ELDEN BIRAKILDIKÇA, CEZALAR ARTIYOR
Giresun il merkezi ve ilçelerinde 'Sağlık için Hepimiz için' parolasıyla gerçekleştirilen Covid-19 denetimlerinde 34 kişiye toplam 30 bin 600 lira idari para cezası uygulandı.
Gündem Haberi


İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen “Covid-19 Tedbirleri Kapsamında 10 Eylül 2020 Denetimi” konulu Genelgeye istinaden 10 Eylül Perşembe günü Giresun İl Merkezi ve ilçelerde “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosuyla denetimler yapıldı.
Denetimler; Giresun İl Merkezinde Vali Enver Ünlü’nün koordinasyonunda gerçekleştirilirken, ilçelerde ise bizzat kaymakam-ların koordinasyonu ile belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve personeli, köy ve mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (jandarma, polis, sahil güvenlik) ve özel kolluk görevlileri (zabıta, özel güvenlik vb.) katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından yapıldı.
-Giresun İl Merkezi’nde gerçekleşen denetimler sonucu;
Covid-19 hastalığının engellenmesi ve kontrollü sosyal hayat döneminde maske ve mesafe konusunda “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” parolası ile İl merkezinde toplam 9 bölgede oluşturulan yaya devriyelerce ve İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Zabıtasından oluşan Covid-19 karma denetleme ekipleri tarafından yapılan kontrol ve denetimlerde yaya devriyeler tarafından; maske konusunda 664 kişi denetlendi ve  70 kişiye uyarıda bulunuldu. Sosyal mesafe konusunda 443 kişi kontrol edilirken, 241 işyerine de denetim yapıldı.
Denetimlerde 40 Berber, Kuaför, Güzellik Salonu, 1 Hamam, Kaplıca, Sauna ve Kapalı Yüzme Havuzu, 13 Düğün ve Nikah Yeri, 19 Lokanta, Restaurant, Kafe vb. işyeri, 1 AVM, 19 Kahvehane ve Kıraathane, 1 Çay Bahçesi, 1 Pazar Yeri, 15 Ticari Taksi, 47 Şehiriçi ve Şehirlerarası Toplu Ulaşım aracı, 1 Şehiriçi ve Şehirlerarası Durak ve Terminali, 4 Dernek Lokali, 5 Konaklama Tesisi, 14   Spor Merkezi ve Halı saha, 12 İnternet cafe, elektronik 
oyun yeri, 4 Sinema, Tiyatro ve Diğer kültürel aktive yeri, 2 Park-Piknik ve Mesire Alanı, 7 Cami olmak üzere toplam 207 nokta ve tüm işkollarında toplam 819 şahıs maske ve sosyal mesafe konularında kontrol edildi.
Yapılan denetimler sonrası 1 işyerinde çalışanların maskeyi uygun takmamaları nedeniyle, 1 kuaförün de vergi numarası ve ruhsatı olmadığı için tutanak tutuldu. 

-Alucra’da gerçekleştirilen denetimler sonucu;

Covid-19 ile ilgili olarak Emniyet, Jandarma, İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri ve muhtarlarla beraber  yapılan denetimlerde; 7 kahvehane, 13 market/ büfe, 6 lokanta, 1 internet cafe, 3 taksi durağı, 4 berber,2 mağaza, 6 manav olmak üzere toplam 42 işyeri denetlendi. 
İçişleri Bakanlığı’nın Korona virüsü tedbirleri kapsamında emir yazısı ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile bağışıklığı düşük, kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkma yasağı ve ihtiyaçlarının karşılanması konusu ile ilgili Alucra ilçesinde yapılan çalışmalarda; toplam 2 devriye ve 10 personel görevlendirilirken, bölge de maske takmayan bir vatandaşa 900 TL  idari yaptırım kararı uygulandı..
-Çamoluk’ta gerçekleştirilen denetimler sonucu; 
Covid-19 ile ilgili olarak Emniyet, Jandarma, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı görevlileri ve muhtarlarımızla beraber yapılan denetimlerde, 32 işyeri denetlendi ve 6 Kahve-hane/Çay ocağı, 11 Market büfenin açık, usule uygun çalıştığı görüldü. Başkaca herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı.
İçişleri Bakanlığı’nın Korona virüsü tedbirleri kapsamında emir yazısı ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile bağışıklığı düşük, kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkma yasağı ve ihtiyaçlarının karşılanması konusu ile ilgili Çamoluk ilçesinde yapılan çalışmalarda; toplam 2 devriye ve 6 personel görevlendirilirken,  bölge de sokakta maskesiz gezen bir 1 şahsa 1593 sayılı umumî Hıfzıssıhha kanunun 282. Maddesi uyarınca 900₺ idari yaptırım kararı uygulandı. 
-Çanakçı’da gerçekleştirilen denetimler sonucu; 
Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Saha Denetimi Komisyonu tarafından 27 Kahvehane-Kıraathane, 7 Lokanta-Restaurant-Kafe, 21 Market + Bakkal, 1 Dolmuş, 1 İnternet Kafe, 5 Berber-Kuaför-Güzellik Salonu, 2 Ticari Taksi, 1 Pazar Yeri, 3 Çay Ocağı  olmak üzere 68 iş yerine denetim ve kontroller yapıldı ve herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı.
-Dereli’de gerçekleştirilen denetimler sonucu;
Covid-19 ile ilgili olarak Jandarma ve İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileriyle beraber yapılan denetimlerde; 27 kahvehane, 35 lokanta, 25 market olmak üzere 87 iş yeri denetlendi. Yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı.
İçişleri Bakanlığı’nın Korona virüsü tedbirleri kapsamında emir yazısı ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile bağışıklığı düşük, kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkma yasağı ve ihtiyaçlarının karşılanması konusu ile ilgili Dereli ilçesinde yapılan çalışmalarda, Toplam 5 devriye ve 20 personeli görevlendirilmiş olup, ilçe de 4 kişiye 900 TL  olmak üzere Toplam 3600 TL ceza yazılarak idari işlem yapıldı.
-Doğankent’te gerçekleştirilen denetimler sonucu;
Covid-19 ile ilgili olarak Emniyet, Jandarma, İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri ve muhtarlarla beraber yapılan denetimlerde; 17 Kahvehane ve 11 markete denetim gerçekleştirilerek, usule uygun çalıştığı görüldü. Yapılan denetimler sonucu herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı.
-Espiye’de gerçekleştirilen denetimler sonucu; 
 Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetim Komisyonu tarafından 27  Kahvehane-Kıraathane, 49 Lokanta-Restaurant-Kafe, 33 Market, 6 Toplu Ulaşım Aracı, 4 İnternet Kafe, 12 Berber-Kuaför-Güzellik Salonu, 1 Otogar, 2 Park-Bahçe, 4 Taksi Durağı ve 20 Ticari Taksi toplam 157 işyeri  olmak üzere denetim ve kontroller yapılmış olup herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı.
-Şebinkarahisar’da gerçekleştirilen denetimler sonucu;
Covid-19 ile ilgili olarak Jandarma ve İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileriyle beraber yapılan denetimlerde ; 7 Kahvehane/Çay ocağı, 21 Lokanta/Restaurant, 13 iş yerinin kapalı olduğu, 10 ticari taksi, 6 Şehir içi dolmuş minibüs olmak üzere 54 işyerine denetim yapıldı ve usule uygun çalıştığı gözlemlendi.

 

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: TEDBİR, ELDEN, BIRAKILDIKÇA,, CEZALAR, ARTIYOR,
Yorumlar
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 01.10.2020
Bugün
20° - 22°
Cuma
20° - 24°
Cumartesi
17° - 24°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 11.08.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı