301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 17:16
 
Tabela Topluluğu Olmayacağız
Bulancak’ta birçok konuda öncü olmak ve daha güzel bir toplum olma adına, gönüllüler tarafından oluşturulan Bulancak Farkındalık Platformu kurucusu Gökhan Özcan “Adımız Yerel İşimiz Genel” sözleri ile platformun hizmet anlayışını belirtti.
Röportaj Haberi


Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Bulancak Farkındalık Platformu Gönüllü Kurucu Başkanı Gökhan Özcan ile BUFAP hakkında bilinmeyenleri sorduk. Gökhan Özcan “ Üniversite yıllarından gelen ve toplum adına yararlı bir birey olma çabaları sebebiyle o yıllarda başladığım gönüllü yardım programlarıma daha çok kitleye ulaşabilmek adına çıktığım bir yol gibi görüyorum. Platform yönetim yapımızın  önceliği,en fazla etkinlik, toplantıyı ve ziyarete katılan gönüllülerimizin, kendini daha yararlı oluğunu düşünen gönüllülerimizin kendilerini platform yönetiminde yer alırken vakit ve zaman olarak daha kısıtlı olan yöneticilerimizi de geri çekildiğini biliyoruz. Bu bizlerin daha iyi hizmet vermelerine yol açıyor.

 

Platformumuzun öncelikli amaçlarını kollayan ve daha ileriye taşıyacak olan arkadaşlar ile  yönetimde yola her zaman devam edeceğiz. Amacımız Bulancak’ı daha yaşanabilir bir hale getirmeye çalışmak.Bizler daha güzel bir konu hakkında değil bütün yardım konuları hakkında bir araya gelmeyi başaran birer gönüllü platform olduğunu dile getiren Özcan; “Bugüne kadar  engellilerin sorunları, toplumun diğer sorunları ve her ne sebeple olursa olsun bizlerden yardım isteyenlerin konuları olmak üzere toplamda 2500 dilekçenin üzerine çıkarak yardımcı olmaya çalıştık. Bu 2019 yılında Kamu Denetçiliği Kurumuna dilekçe göndermede Türkiye genelinde en çok dilekçe yazan  iller sıralamasında bizleri  ilk 10 a sokarken bizi 6. sıraya taşıdı. Bundan en önemli sebep bizlerin dilekçe yazmasını bilmesi  ve birçok konuda yardıma açık olmamamız sebebi ile kaynaklanıyor. Gönüllülerimiz arasında olsun bizlere ulaşmak isteyen vatandaşlar olsun biz bunlara şikâyetlerini nasıl dilekçe ile ulaştırmaları gerektiği konusu hakkında bilgi veriyoruz. Bu güne kadar tüm dilekçelerimiz neredeyse çoğu olumlu cevaplanarak tarafımıza döndü.”“Bizler şuan sadece Bulancak’a ya da Giresun’ a değil Türkiye de bir çok ilde gönüllüsü olan ve oralara da bir şekilde ulaşmaya çabalayan bir platform olmaya çalışıyoruz. Yaklaşık 40 ilde gönüllü üyelerimiz mevcut ve sürekli irtibat halinde bulunuyoruz.

 

Haziran 2020 tarihi ile birlikte 600 gönülümüz bulunuyor.Bulancak ve genelinde birçok kişi tarafından artık bilinen ve yardım konusunda birçok destek bulduğunu dile getiren Gökhan Özcan platformun tamamen kendi bünyesinde geliştiğini ve ilerlediğini belirtirken, yapılan hiçbir yardım ve desteğin maddi çıkar gütmediğini asla böyle bir konunun söz konusu olmayacağını belirtti.Bulancak Farkındalık Platformu önümüzdeki günlerde de yardım ve desteklerine devam edeceğini onlara ulaşan herkesin yararlanabileceğini söyledi.Bulancak’ta bekledikleri ilgiliyi gördüklerini söyleyen Gönüllü Başkan; “ Bizleri yalnız bırakmayan Belediye Başkanımıza Başkan Yardımcılarımıza Sayın Kaymakamımıza, belediyemizin müdürlerimize, mülkü amirlerlerimize, siyasi parti başkanlarına, basınımıza, bizlerden desteğini hiç esirgemeyen gönüllülerimize ve vatandaşlarımıza içten teşekkür ederiz. Bizler daha güzel günler görmek adına elimizden geleni yaparken onların desteğini arkamızda görmek bizlere cesaret veriyor.”  diyerek Gönüllü Başkanlığını yaptığı platformun önümüzdeki dönemlerde de hizmetlerinin devam edeceğini belirtti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Tabela, Topluluğu, Olmayacağız,
Yorumlar
Türkiye Günlük korona virüs Tablosu
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 02.08.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı