301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Kasım 2020 - Salı 16:40
 
ŞENLİKOĞLU: “KADINA ŞİDDET KARŞISINDA TAVRIMIZI HER ZAMAN ALMALIYIZ”
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, her yıl 25 Kasım’da kutlanan ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla bir açıklama yaptı.
Gündem Haberi


Başkan Şenlikoğlu mesajında, yaşam felsefemizde kadınların yerinin çok önemli olduğunu belirterek şunları kaydetti:
“Kadına şiddete neden olan etkenlerin durdu-rulması veya karşısına geçilmesi herkesin görevi olmalıdır. Kim veya kimler tarafından olursa olsun kadına şiddet karşısında tavrımızı ortaya koyabilmeliyiz.
Bu anlamda siyasi iktidarımız döneminde kadınlarımıza karşı şiddet ve onların bir takım hakları konusunda gerekli hukukiçalışmaların yapılması bizleri oldukça memnun etmektedir. Bu toplumun erkek bireyleri olarak önce inancımız ve insan olmamız gereği kadına karşı yükümlülüklerimizi bilirsek, bu konudaki hassasiyetimizi de o kadar önemsemiş oluruz. Bir toplumun medeniyet ve gelişmişlik düzeyi, insan haklarına ve aynı paralelde kadın haklarına verilen önem ve onlara nasıl dav-ranıldığıyla ilgilidir. Kadının toplumdaki yeri, hak ve özgürlükleri aynı zamanda o toplumun niteliğini gösterir. Bizim inancımızda, kültürümüzde kadına değer verilmiş ve kadın yüceltilmiştir. Dini, dili, ırkı ve milliyeti ne olursa olsun, kadına karşı şiddet, illetin en büyüğü, vahşetin ve melanetin ta kendisidir.
Peygamber Efendimizin, 'Ey insanlar Kadınların haklarına riayet edin. Onlara şefkat ve sevgi ile muamele edin. Kadınların haklarını yerine getirme konusunda Allah’tan korkun' diyerek tüm insanlığa söylemiş olduğu bu evrensel sözlerde belirtildiği gibi, kadınlar bizim baş tacımız onlara iyi davranmalı ve onlara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle 25 Kasım ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nü kutluyor, bütün kadınlarımıza sağlık, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ŞENLİKOĞLU:, “KADINA, ŞİDDET, KARŞISINDA, TAVRIMIZI, HER, ZAMAN, ALMALIYIZ”,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Az Bulutlu
Güncelleme: 22.01.2021
Bugün
- 12°
Cumartesi
- 14°
Pazar
- 16°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 22.01.2021
İmsak
06:09
Sabah
07:38
Öğle
12:43
İkindi
15:15
Akşam
17:38
Yatsı
19:01
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı