301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Ocak 2021 - Çarşamba 12:57
 
Sağlık Çalışanlarının izin Kısıtlaması Kaldırıldı
Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs tedbirleri kap-samında sağlık çalışanlarına getirdiği yıllık izin, ücretsiz izin ve emeklilik işlemleri gibi kısıtlamalar kaldırıldı.
Sağlık Haberi


Salgın sürecini omuzlayan sağlıkçıların daha önce izin, atama ve emeklilik işlemleri askıya alınmıştı.
Sağlık Bakanlığı yaptığı duyuruda sağlıkçıların yıllık ya da ücretli izin ve emeklilik talepleri gibi işlemlerine getirilen kısıtlamaların kaldırıldığını duyurdu.Bakanlığın açıklamasında daha önce getirilen kısıtlamalar hatırlatıldı. 
Talepler değerlendirildi
Gelinen süreçte, sahada büyük bir özveri ile görev yapan personelin talepleri de göz önüne alınarak yeni düzenlemeler yapıldığı belirtildi.Yıllık izin talepleri, kamu sağlık hizmetini aksatmayacak şekilde; Bakanlık merkez teşkilatında birim amirlerince, Bakanlığın ilgili ve bağlı kuruluşlarında, kuruluşun en üst amirince, Bakanlığın ilgi ve bağlı kuruluşlarında, kuruluşun en üst amirince illerde il Sağlık Müdürlüğü, ilçelerde İl Sağlık Müdürü ile istişare etmek suretiyle ilçe Sağlık Müdürü/Toplum Sağlıgı Merkezi Başkanı ve sağlık tesislerinde ise Başhekimliklerce değerlendirilerek personele izin verilecek.
Ücretsiz izin talepleri de karşılanacak
Mevzuatta yerini bulan her türlü ücretsiz izin talepleri halinde kamu sağlık hizmetini aksatmayacak şekilde personele kullandırılacak.
Şua izni de verilecek
Radyoaktif ışınlarla çalışan personele verilmekle yükümlü olunan bir aylık sağlık izni (şua) kurum amirlerinin uygun görecekleri zamanlarda kullandırılacak.
Atamalara özel düzenleme 
Sağlık tesislerinde görev yaparken, başka kamu kurum ve kuruluşlarına atama talep edip de ataması yapılan personelin, ayrılışı yapılmayacak olup başka kamu kurum ve kuruluşlarına atanma talep eden personele bu süreçte muvafakat verilmeme uygulaması devam edecek.Ancak, özel vakıf da dahil üniversitelerin öğretim üyesi kadrolarına atanacak personel ile kamu kurum ve kuruluşlarının idareci pozisyonuna atanacak personele muvafakat verilecek.
Emeklilik işlemleri de yapılacak
Emeklilik talebinde bulunan personelin talepleri karşılanacak ve emeklilik işlemleri yerine getirilecek.
Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: Sağlık, Çalışanlarının, izin, Kısıtlaması, Kaldırıldı,
Yorumlar
Türkiye Günlük korona virüs Tablosu
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 06.05.2021
İmsak
03:31
Sabah
05:12
Öğle
12:28
İkindi
16:20
Akşam
19:35
Yatsı
21:09
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı