301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 15:07
 
PANDEMİ DÖNEMİNDE ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÇOCUKLARIN SESİ DUYULDU
Bulancak Kaymakamı Ali İkram TUNA’nın öncülüğünde hazırlanan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bulancak Engelliler Derneği ile ortaklaşa başvuru yaptığı “Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrenciler İçin Uzaktan Takip/Destek Sistemi Ve Evde Eğitim Desteği Hizmeti Sağlanması” Projesi İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Proje Destek Programı kapsamında yürürlüğe girmişti.
Gündem Haberi


Kısa sürede hazırlıkları tamamlanan proje, pandemi döneminde uzaktan eğitime ulaşmada sorun yaşayan özel eğitim öğrencilerine yönelik olup, bu dönemde daha da dezavantajlı hale gelen özel eğitim ihtiyacı olan ailelere yönelik hazırlanmıştı. Çünkü Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı araştırmada özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin ve velilerin evlerinde çocukları ile nasıl ders çalışacaklarını bilemediklerini, materyallerin pahalı olduklarını ve materyalleri olsa bile kullanmayı bilmediklerini ifade etmişlerdi.
Başarılı bir hazırlık aşamasından sonra proje uzmanları özel eğitim materyalleri ile ilgili derin bir araştırma yaparak, öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin uzaktan eğitime ihtiyaç duyacakları 20 materyal belirlenerek bir set haline getirildi. Set içeriğinde bulunan her bir materyal için öğretmenlerimiz özel videolar çekerek materyallerin nasıl kullanılacağı hakkında içerik hazırladı. Hazırlanan setler ailelere ulaştırılmaya başlandı.
Proje tanıtımı ve setlerin ailelere ulaştırılması için Milletvekili Kadir AYDIN, Bulancak İlçe Kaymakamı Ali İkram TUNA, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel BULUT, Proje Koordinatörü Cem Mutlu TÜRKSEVEN ve Şehit Naci AKÇAY Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdiresi İnci AKÇAY veli ziyareti yaparak setlerin kullanımı hakkında bilgilendirme yaptı.
Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel BULUT hazırladıkları projenin Türkiye’de yine bir ilk olduğunu ve öğrenci velilerinden çok güzel geri dönüşler aldıklarını söyledi. Yakında yayına girecek olan web sitesi ile de öğrencilerin eğitim durumlarını takip edebilecek hale geleceklerini, hatta bu öğrencilere evde eğitim desteği vermek için çalışma yapacaklarını sözlerine ekledi.
Bulancak Engelliler Derneği Başkanı Mehmet MUSLU derneğin yardım alan değil çevresine yardım eden dernek konumuna gelmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırladıkları 3. Projenin de çok büyük bir ihtiyacı çözdüğünü söyledi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: PANDEMİ, DÖNEMİNDE, ÖZEL, EĞİTİM, İHTİYACI, OLAN, ÇOCUKLARIN, SESİ, DUYULDU,
Yorumlar
Yazarlar
Türkiye Günlük korona virüs Tablosu
Giresun
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 10.04.2021
Bugün
- 10°
Pazar
- 11°
Pazartesi
- 13°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 09.04.2021
İmsak
04:21
Sabah
05:50
Öğle
12:33
İkindi
16:12
Akşam
19:06
Yatsı
20:30
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı