301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 16:24
 
Öğretmensiz toplum, Güneşsiz Dünya gibidir
Türk Eğitim-Sen Bulancak İlçe Temsilcisi Kemal KADIOĞLU 24 Kasım Öğretmenler Günü için mesaj yayınladı.
Gündem Haberi


Kadıoğlu yaptığı açıklamada: "Öğretmen, toplumların ışığıdır, onun sönmesi bütün toplumu karanlıkta bırakır. Öğretmen aydınlanma ışığımızdır. 'Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.'  diyor Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK. Bilimde, teknikte, sanatta, edebiyatta ilerleyeceksek bu ancak eğitim sayesinde olur. Öğretmendir ki bizleri çağdaş medeniyetin gerekleriyle yetişti-recek ana unsurdur. Her türlü alanda daha ileriye gitmek için eğitime ve öğretmene yatırım yapmamız şarttır. 
Günümüzde öğretmenlerin haksız eleştirilere maruz kaldığını görüyoruz. Öğretmenine olumsuz bakış açısına sahip olan toplumların ilerlediği görülmemiştir. Öğretmenine, sağlık çalışanına karşı hoyratça davranan, onlara şiddet uygulayanlar aynı zamanda ülkesine karşı sorumsuz davranan, ülkesinin yarınlarını sabote eden eğitimden ve öğretmenden nasibini almamış varlıklardır. Bizim kültürümüzde öğretmene saygı vardır, öğretmenin eli öpülür. Öğretmenin, yıpratılmasını reddediyor, öğretmene yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz.
Salgın döneminde yaşadıklarımız bize bir kez daha öğretti ki okul ve öğretmen vazgeçilmezlerimiz. Toplumun, birtakım sıkıntılar neticesinde değil, hayatın doğal akışında da okulun ve öğretmenin önemini bilmesi gerekir.  Öğretmenlerimiz salgın döneminde gerek filyasyon ekiplerinde, gerek Vefa Destek Gruplarında özverili bir şekilde çalışmışlardır. Ayrıca bu arada hem okulda hem uzaktan eğitim çalışmalarına devam etmişlerdir. Bütün bunlara rağmen hala öğret-menlerimizin eleştirilmesi art niyetli yaklaşımların sonucudur.
 Bizler her şeye paha biçileceğini ama öğretmenin eserine paha biçilemeyeceğini çok iyi biliyoruz. Her türlü art niyetli yaklaşıma ve şiddete rağmen bu ülke için çalışmalarımızı Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün açtığı yolda, gösterdiği hedef doğrultusunda durmadan yürüyeceğiz. Bizler öğretmen olarak Şehit Necmettin Yılmaz, Aybüke Yalçın, Neşe Alten öğretmenlerimizin ülkülerini yaşatmaya devam edeceğiz.
 Başta bu ülkenin müreffeh yarınlara ulaşması için mücadele ederken şehit düşen öğretmen-lerimizi rahmetle;  "Sınıfta Cumhurbaşkanı bile öğretmenden sonra gelir." diyen Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ü saygıyla anıyor, Öğrencilerimizin ve ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşması için ışık olan, emek veren, fedakârca çalışan elleri öpülesi öğretmenlerimize teşekkür ediyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyoruz." dedi.

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: Öğretmensiz, toplum,, Güneşsiz, Dünya, gibidir,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Az Bulutlu
Güncelleme: 23.01.2021
Bugün
- 16°
Pazar
- 16°
Pazartesi
10° - 17°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 22.01.2021
İmsak
06:09
Sabah
07:38
Öğle
12:43
İkindi
15:15
Akşam
17:38
Yatsı
19:01
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı