301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 16:36
 
“MEMUR, ENFLASYONA EZDİRİLMESİN”
Türkiye Kamu-Sen Bulancak İlçe Temsilcisi Kemal Kadıoğlu: “02 Ağustos’ta başlayan 6. Dönem Toplu Sözleşmelerinde memurun kayıplarının telafi edileceği bir karar alınmalıdır.”
Gündem Haberi


Memur ve emeklilerin 2022-2023 yılında alacakları zam oranlarının belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme öncesinde Türkiye Kamu-Sen Bulancak İlçe Temsilcisi Kemal Kadıoğlu basın açıklaması yaptı. Kadıoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Memur ve emekliler için 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri Çalışma Bakanlığı ve yetkili memur sendikası arasında 2 Ağustos 2021 itibarıyla başladı. Görüşmelerin memur ve emeklilerimizin için hayırlı olmasını diliyoruz. Bu ekonomik yangında memurlar artık geçinemez durumda olduğunu tüm yetkililerin bilmesi gerekiyor. Toplu sözleşme masasında öncelikli olarak 2019 ve 2020 yıllarında oluşan kayıpların giderilmesi gerekmektedir. 2019 yılında %8, 2020 yılında %6 zam yapılmıştır. Bu dönemlerde gerçekleşen enflasyon ise %14,60 ve 17,53 olmuştur. 

“Memurlar ve emeklilerimiz Yoksulluk Sınırını Altında bir Ücrete Mahkûm Edilemez”

Toplu Sözleşme görüşmelerinde yetkililerin yoksulluk sınırının 8804 TLolduğunu unutmadan bir karar vermeleri gerekiyor. Bu şartlarda Memur ve emeklilerimiz yoksulluk sınırının altında bir ücrete mahkûm edilemez, edilmemelidir. 

“En Düşük Dereceli Memur Maaşı 3918 TL”

Günümüz ekonomik şartlarında en düşük dereceli memurumuzun 3918 TL maaş alması vicdanları sızlatmaktadır. Bu memur nasıl geçinsin, ay sonunu nasıl geçinsin, elektriği, kirayı nasıl ödesin, mutfak masraflarını mı düşünsün çocuklarının geleceğini mi düşünsün? Türkiye Kamu-Sen olarak en düşük dereceli memur maaşına 1712 TL zam yapılmasını istiyoruz.  Ayrıca 2019-2020 yıllarında oluşan kayıpların giderilmesi amacıyla 600 TL seyyanen zam için yetkili konfederasyonla Hükümet’ten ortak talepte bulunduk. Türkiye Kamu-Sen olarak 2022 yılı için %21, 2023 yılı için %17 zam talebimiz bulunmaktadır. Bunun yanında oluşacak ekonomik büyümeye göre her sene için %3 refah payı maaşlara yansıtılmalıdır. 2002 yılında 22 çeyrek altın alınabilen memur maaşıyla 2021’de 9 çeyrek altın alınabilmektedir. Bu erimenin derhal giderilmesi gerekmektedir. Memura yönelik bir tedbir alınmazsa memur var olan ekonomik yangın içinde kavrulup gidecektir. Devletin bu hususta kendi memurunun sesini duyması kaçınılmazdır. Bu sıkıntıların çözüm yeri toplu sözleşme masasıdır. Yetkili Konfederasyonun memurun haklı sesini toplu sözleşme masasında gür bir şekilde dile getireceğini umuyoruz. Aksi bir durumda memur, uğradığı haksızlığın hesabını sormaktan çekinmeyecektir.”

 

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: “MEMUR,, ENFLASYONA, EZDİRİLMESİN”,
Yorumlar
Türkiye Günlük korona virüs Tablosu
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 22.09.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Süper Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı