301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Haziran 2021 - Pazartesi 13:20
 
“Kule İçin Fazladan Ödeme Yapıldı Mı?”
CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş geçtiğimiz hafta açılışı yapılan saat kulesi ile ilgili ““Kule İçin Fazladan Ödeme Yapıldı Mı?” diye sordu.
Siyaset Haberi


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş;
“Bir yılı aşkın sürede yapılan ve geçtiğimiz hafta açılan saat kulesinin yerel ve ulusal basında ve yine sosyal medya platformlarında gündem oluşturduğunu hep birlikte takip ettik.
Belediye yetkililerinin öncesinde ‘’sanatsal bir eser’’ diye betimlediği, etrafını kapatarak gizem kattıkları, kırmızı kurdelelerle açılışından sonra da ‘’çok yakıştı’’ diyerek kendilerini övdükleri yapı, tarafsız sosyal medya platformlarında hatta belediyenin kendi sosyal medya mecralarında bile görsel açıdan ciddi eleştirel yorumlar almış, sanat tarihi açısından olmasa da Giresun Belediyesi’nin nasıl bir vizyonla yönetildiğini görme açısından tarihi bir anlam kazanmıştır.
‘Yetkililerin ’buluşma noktası’’ olacağını iddia ettiği kule vatandaşlarımızı eleştiri noktasında buluşturmuştur. 
Elbette görsellik konusu göreceli bir kavramdır. Çoğunluk beğenmese de beğenenlere de saygı duyarak, görsellik hususunun da kamuoyunda yeterince tartışıldığını kabul ederek, beğeniyi vatandaşlara, sanat eseri niteliğini de uzmanlara bırakıp işin maliyetine geçelim.
Önce farklı seramik alıp sonra vazgeçilerek yeşile çevrildiği, kullanılmayan seramik bedellerinin de ödendiği iddiasına bir açıklama yapılmasını bekliyoruz.
Ayrıca üzerindeki çotanak figürlerinin defalarca değiştirilerek her birine ayrı ayrı bedel ödenmek suretiyle gereksiz maliyet ortaya çıkarıldığı ve üzerindeki saatlerin fahiş fiyatla temin edildiği iddialarına yanıt verilerek fazladan yapılan maliyetler konusunda kamuoyunu aydınlatmalıdır.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: “Kule, İçin, Fazladan, Ödeme, Yapıldı, Mı?”,
Yorumlar
Türkiye Günlük korona virüs Tablosu
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 02.08.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı