301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 17:30
 
“Hayal Gücü Merkezi” Bulancak’a Geliyor
Bulancak Kaymakamı Ali İkram TUNA'nın destekleriyle Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenci ve öğretmenlere yönelik yenilikçi eğitim etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor.
Eğitim Haberi


Ülkemizde doğan ve dünyadan beslenen bir anlayışla; bilim, tasarım ve sosyalleşmeyi temel olarak çocuğun yaratıcılığını destekleyeceğini savunan bir eğitim modeli öneren "Hayal Gücü Merkezi" ekibiyle işbirliği içinde çalışmalar gerçekleştirmek için hazırlıklar tamamlandı.
 Hayal Gücü Merkezi günümüz eğitim politikalarının değişimine katkı sağlamak, yeni nesil öğrenme ve sosyalleşme ortamları, yaklaşımları, içerikleri ve sistemlerini ortaya çıkarmak için "Merak ve Beceri" odaklı çalışmalar yapan genç ve dinamik bir ekipten oluşuyor. Çocukların, gençlerin ve eğitimcilerin potansiyellerini özgürce ortaya koyabilecekleri öğrenme ortamları oluşturmak ve bu ortamların oluşması için her türlü kurum ve kuruluşla birlikte çalışmalar yürütmektedirler. Temel sloganı "Keşfet, Üret" olan ekip; Soru Merak Kütüphanesi, Öykü Tabanlı Öğrenme, Yapabilirim Meclisi, Üreterek Öğrenme-Atölye Destekli Öğrenme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Bulancak’ta da bu çalışmalar, 21 Ekim 25 Ekim tarihleri arasında, 4 eğitimci ile 4 gün boyunca sürecektir. Bulancak’ta 3 okul pilot okul olarak uygulamaya başlayacaktır. MEB Bakan Danışmanı Turgay ÖNTAŞ'ın da destekleriyle gerçekleşecek pilot çalışmaları için okullar belirlendi. 
Öğretmen ve öğrencilerin yepyeni deneyimler yaşayacağı,  bundan sonraki eğitim ha-yatlarını zenginleştirecek bilgi ve uygulama-
ları edineceği bir süreç yaşanmış olacaktır. İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel BULUT, "Hayal Gücü Merkezi ile birlikte çalışmalar yaparak soran, keşfeden, üreten çocuklarla beraber geleceği tasarlayacağız. Ayrıca yenilikçi yaklaşımlar ve eğitimde yeni yönelimler konula-rında çaba ve çalışmalara devam edeceğiz. Çalışmalarımızda bizlere destek olan Sayın Kaymakamımız Ali İkram TUNA ve MEB Da-nışmanı Turgay ÖNTAŞ'a şükranlarımızı sunar, ilçemizde gerçekleştirdiğimiz projelerde emeği geçen Cem Mutlu TÜRKSEVEN'e te-şekkür ederim" dedi.

 

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: “Hayal, Gücü, Merkezi”, Bulancak’a, Geliyor,
Yorumlar
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Az Bulutlu
Güncelleme: 27.10.2020
Bugün
17° - 23°
Çarşamba
17° - 25°
Perşembe
18° - 24°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 11.08.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı