301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 16:12
 
GİRESUN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE 2 BAŞARILI OPERASYON
Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 3 aylık bebek ve 5 yaşındaki bir çocuğun başarılı kalp ameliyatı ile sağlıklarına kavuştu.
Sağlık Haberi


Yeni hizmete giren hastanede Kardiyoloji kliniği idari Sorumlusu Doç. Dr. Zeki Yüksel Günaydın ve GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kardiyoloji uzmanı Dr. Seyyit Bahaettin Öncü'nün önderliğinde henüz 3 aylık bir hasta bebeğe Patent Duktus Arteriozus denilen aort damarı ile pulmoner arter arasındaki doğuştan açıklık kasıktan girilerek anjiyo yöntemi ile başarı ile kapatıldı.   Bir diğer vakada ise 5 yaşında bir çocuğun, kalbindeki her iki kulakçık arasındaki delik anjiyo yöntemiyle kapatıldı ve hasta sağlığına kavuştu.
Kardiyoloji ABD öğretim üyesi Doç. Dr. Zeki Yüksel Günaydın yaptığı açıklamada '' kalpte bulunan patolojik açıklıklardan en önemlileri olan ASD ve PDA nın tanı konduktan sonra bir kısmının kapatılması gerekmektedir, eğer kapatılmaz ise kalp yetersizliği gelişebilir ve çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Biz hastanemizde hem erişkin hem de çocuk hastalarımızda kapatılması gereken açıklıkları şemsiye ve diğer yöntemler ile ekibimizle kapatıyoruz. Kardiyoloji kliniğimizde çok değerli öğretim üyeleri ve uzman doktorlar bulunmaktadır. Önümüzdeki günlerde aramıza katılacak diğer doktor arkadaşlarımızla kadromuz daha da güçlenecektir. En kısa zamanda aritmisi olan hastalara da hastanemiz bünyesinde elektrofizyolojik çalışma(EPS) ve ablasyon işlemine başlayacağız. Pandemi süreci inşallah en kısa zamanda sonlanarak, normal hizmete başlayarak ,büyük merkezlerde yapılan tüm işlemleri hastanemizde yapacağız.'' dedi 
Başhekim Prof. Dr. Atilla Çıtlak konu ile ilgili olarak.''Hastanemiz hem donanım hem de kadro olarak gün geçtikçe güçlenmektedir. Bu şekilde başarılı operasyonlar hepimizi mutlu etmektedir. Doktor arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Başarılarının devam etmesini diliyorum. Biz de yönetim olarak ilde ihtiyaç olan operasyonlar ve işlemleri tespit ederek , bunların yapılabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Yakın zamanda hastanemiz hem ilimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak. hem de bölgemize hitap eden bir konuma gelecektir.'' dedi.

 

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: GİRESUN, EĞİTİM, VE, ARAŞTIRMA, HASTANESİ’NDE, 2, BAŞARILI, OPERASYON,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 27.01.2021
Bugün
13° - 15°
Perşembe
- 10°
Cuma
- 10°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 27.01.2021
İmsak
06:07
Sabah
07:35
Öğle
12:44
İkindi
15:20
Akşam
17:44
Yatsı
19:06
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı