301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Aralık 2020 - Salı 17:20
 
GiRESUN'DA YENi HASTANENiN FAALiYETE GEÇTİĞİ BÖLGE SAĞLIK KAMPÜSÜNE DÖNÜŞECEK
Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, faaliyete geçen yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yer aldığı bölgenin, Tıp Fakültesi eğitim binası, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ile sağlık kampüsüne dönüşeceğini bildirdi.
Sağlık HaberiGiresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz CAN; öncülüğünde, 29 Aralık 2020 Salı günü, Aksu Mahallesinde bulunan yeni Eğitim Araştır-ma Hastanesinde gerçekleştirilen basın toplantısında yeni hastane hakkında açıklamalarda bulundu.Giresun Aksu Mahallesi’nde bulunan 350 yataklı Giresun Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin  2 Kasım 2020 tarihinde başlanan taşınma işlemlerini kısa süre içerisinde tamamlanarak yeni ve modern binasında hizmet vermeye başladığını hatırlatan Prof. Dr. Yılmaz Can; 
“Eski Hastanemiz, 2021 yılı içinde afiliasyon kapsamından çıkarılacak ve ikinci basamak devlet hastanesi olarak hizmet veremeye devam edecektir.170 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanemiz de afiliasyon kapsamındadır ve hizmetlerine devam etmektedir.Yeni Eğitim Araştırma Hastanemizin konumlandığı bölgeyi Üniversitemizin Sağlık Kampüsü olarak planlıyoruz. Çok yakın bir tarihte yeni hastanemizin yanı başında Tıp Fakültemizin eğitim binası yani morfoloji binasının yapımına başlanacaktır. İlerleyen süreçte Sağlık Kampüsü’ne  Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu da taşınacaktır.Yeni Hastanemizde 108 poliklinik mevcut olup bunlardan 56’sı aktif durumdadır ve 26 farklı alanda hizmet vermektedir. Atama işlemi devam eden yeni akademik personelimizin de kadromuza katılımıyla aktif poliklinik sayımızı arttırmayı hedefliyoruz.Yeni Eğitim ve Araştırma Hastanemizde günlük ortalama 1400 hasta kabul edilmektedir. Ayrıca, günlük ortalama 150 hasta yatan servislerimizde tedavi görmektedir.Yeni Eğitim ve Araştırma Hastanemizde 16 ameliyathane mevcut olup tamamı aktif olarak hastalarımıza hizmet vermektedir.” Dedi.

SAYILARLA GİRESUN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ın göreve başladığı 31.05.2019 tarihi öncesinde, 15’i profesör, 9’u doçent, 62’si Doktor Öğretim Üyesi, 23’ü Araştırma Görevlisi olmak üzere 109 Akademik Personel bulunmakta olduğunu belirtti. 
Göreve başladıktan sonra bu sayılara 7 profesör, 10 Doçent, 19 Doktor Öğretim Üyesi, 1 Öğretim Görevlisi, 46 Asistan eklendiği bilgisi vererek; “toplam Tıp Fakültesi’nde görev yapan Akademik Personel sayımız atama işlemleri devam edenlerle birlikte 192’ye yükselmiştir.”  Dedi.

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: GiRESUN'DA, YENi, HASTANENiN, FAALiYETE, GEÇTİĞİ, BÖLGE, SAĞLIK, KAMPÜSÜNE, DÖNÜŞECEK,
Yorumlar
Türkiye Günlük korona virüs Tablosu
Giresun
Çok Bulutlu
Güncelleme: 25.02.2021
Bugün
-
Cuma
- 11°
Cumartesi
- 14°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 25.02.2021
İmsak
05:36
Sabah
07:00
Öğle
12:45
İkindi
15:48
Akşam
18:19
Yatsı
19:38
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı