301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Ağustos 2020 - Çarşamba 15:55
 
Giresun’da Covid-19 Tedbirleri Devam Ediyor
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen “Covid-19 Tedbirleri Denetimleri” konulu Genelgeye istinaden Giresun il genelinde denetimler gerçekleştirildi.
Siyaset Haberi


Giresun İl Merkezinde, Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş’un koordinasyonu ve bizzat katılımıyla gerçekleştirilen denetimlerde; Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan  kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra, denetlenen iş yerlerinde kendi faaliyet kollarına göre alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmeleri için bilgilendirmeler yapılarak, rehberlik edici uyarılarda bulunuldu.
İl Merkezindeki denetimlere; Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş, Vali Yardımcısı Metin Maytalman, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Müftüsü Muhittin Oral, İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Ahmet Bal, Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kara ile diğer yetkililer katıldı.
Denetlenen yerlerde işyeri ve işletme sorumlularına; Kontrollü sosyal hayat döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli olarak denetleneceği uyarısı yapıldı.
Yapılan uyarıda; tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verileceği, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacağı ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında da gerekli adli işlemlerin başlatılacağı belirtildi.
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen Genelge gereğince; Tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk görevlilerinin (zabıta, özel güvenlik vb.) katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN mottosu ile 19 Ağustos Çarşamba günü yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel denetimler gerçekleştiriliyor. 
Denetimler, Valilerin yönetim ve koordinasyonunda; ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklar, halı sahalar, bilardo salonları ve bilumum yaşam alanlarını kapsamaktadır.
Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce,  başta şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere vatandaşların toplu olarak bulunduğu/bulunabileceği halka açık park, bahçe, meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde maske, fiziki mesafe ve bu alanlar için belirlenmiş diğer kuralların denetimi yapılıyor.
Denetim ekiplerinin her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri vb.) ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak şekilde belirlendi. 

 

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: Giresun’da, Covid-19, Tedbirleri, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Az Bulutlu
Güncelleme: 23.01.2021
Bugün
- 16°
Pazar
- 16°
Pazartesi
10° - 17°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 22.01.2021
İmsak
06:09
Sabah
07:38
Öğle
12:43
İkindi
15:15
Akşam
17:38
Yatsı
19:01
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı