301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 14:12
 
“Gara Operasyonu Milli Bir Meseledir”
İYİ Parti Bulancak İlçe Başkanı Nesim Çelik; “Devleti idare edenler, terör örgü-tünün alıkoyduğu evlatlarımıza, “Esir” de-mez, diyemez. Devletin zirvesi, bu ülkenin kahraman evlatları için “Esir” kelimesini kullanamaz. Çünkü esir, savaşta alınan tutsaktır. Türkiye savaşmıyor, Türkiye te-rörle mücadele ediyor.”
Siyaset Haberi


İYİ Parti Bulancak İlçe Başkanı Nesim Çelik; “Devleti idare edenler, terör örgü-tünün alıkoyduğu evlatlarımıza, “Esir” de-mez, diyemez. Devletin zirvesi, bu ülkenin kahraman evlatları için “Esir” kelimesini kullanamaz. Çünkü esir, savaşta alınan tutsaktır.  Türkiye savaşmıyor, Türkiye te-rörle mücadele ediyor.” dedi.
Gara’da ki lanet terör örgütü PKK’ya yö-nelik operasyonun, milli bir mesele oldu-ğunu belirten Başkan Çelik;“ Hepimizin malumu dünya ve ülkemiz çok zor bir sınavdan geçmektedir. Bu zor günlerde şehit acısı yaşamak Milletimizi son dere-ce üzmüştür. 10 şehrimize ateş düşmüş. Milletçe yüreğimiz yanmıştır. Gara’da, lanet terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon, milli bir meseledir. Dolayısıyla, üzerinde konu-şan herkesin sözlerine dikkat etmesi gerekir. Ancak bu dikkat, yapılan bir yanlış varsa, bir hata varsa, üzerini örtmek için bahane olamaz. Başarılı operasyonların müjdesini kendi verip,  felaketlerin açıklamasını, valilere, bakanlara havale etmek devletin değil, algının yönetimi-dir. Milli güvenliğimizi ilgilendiren alanlarda, sessizliği anlar, saygıyla da karşılarız. Ama vatan evlatlarına ne olduğunu, doğal olarak bilmek isteriz. Milletimizin hala aklında bu operasyonla ilgili soru işaretleri vardır. Bugüne kadar, bu tür operasyonları başarıyla yürüten,  bu konuda dünyaya örnek olan kahraman askerlerimizin, neden böyle bir sonuçla karşı-laştığını millet olarak öğrenmek isteriz. Çok daha beter cehennemlere, sessizce süzülüp, teröristin hakkından gelip, güvenle çıkan kah-ramanlarımız,  bu kez neden böyle bir sonuçla karşılaştığını anlamak isteriz.  Bu işte, siyase-tin parmağı var mı, yok mu bilmek isteriz. Bunlar açıklanması gereken konular olup bu işin içinde olanların bu konuda milletimizi aydınlat-malarını bekliyoruz. Bu oldu bitti denecek bir mesele değildir.  
Şunu bir türlü anlayamadık. Şehit anasını parti kongresine canlı bağla-yıp, felaketten siyaset devşirme peşinde olmanızı anlayamadık. Siz, sosyal medyada, meclis kürsülerinden linç kampanyaları başlatıp,  şehitlerimizi sizden olmayana saldırmak için araç yapmaya cüret edebilirsiniz. Siz, ülkemize yaşattığınız her felakette takındığınız aymaz tavırla, şov devam etmeli diyebilirsiniz.  Biz diyemeyiz. Demeye-ceğiz! Canların yandığı durumlarda hassas davranmak milletimizin sizden beklentisidir.
Bu olayların ardından, özellikle devleti idare edenlerin sözlerine dikkat etmeleri gerekir.   Devleti idare edenler, terör örgütünün alıkoy-duğu evlatlarımıza, “Esir” demez, diyemez. Devletin zirvesi, bu ülkenin kahraman evlatları için “Esir” kelimesini kullanamaz. Çünkü esir, savaşta alınan tutsaktır.  Türkiye savaşmıyor, Türkiye terörle mücadele ediyor. Şunu hiçbir zaman unutmamanızı isteriz. Siz bu devleti, 83 milyon adına temsil ediyorsunuz. İşinizi ciddi yapacaksınız, ağzından çıkana dikkat edeceksiniz.
Milletimiz sizi bu olayda AKP genel başkanı olarak değil, birleştiren Memleketin, Milletin Cumhurbaşkanı olarak görmeyi isterdi olmadı. Siz Milletin çocuklarına  Milli yas ilan edebilmeliydiniz, yapmadınız. Yabancı ülkede ölenlere ağlayan siz partinizin kongresinde Gara da ölenlerden sonra  gülücükler dağıttınız. Yakışmadı. Yine ayrıştırma tarafını seçtiniz. Temennimiz bu olaya sebep olanların ve bu olayı yapanların, evlatlarımızı şehit edenlerin en ağır şekilde cezasını bulmasıdır. Sizleri vicdanınızla baş başa bırakıyorum. Gara operasyonun da ölen şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun. Ailesine, yakınlarına sabır diliyor. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

 

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: “Gara, Operasyonu, Milli, Bir, Meseledir”,
Yorumlar
Türkiye Günlük korona virüs Tablosu
Giresun
Yağışlı
Güncelleme: 01.03.2021
Bugün
-
Salı
- 10°
Çarşamba
- 11°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 28.02.2021
İmsak
05:31
Sabah
06:55
Öğle
12:44
İkindi
15:50
Akşam
18:23
Yatsı
19:42
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı