301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 16:37
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 2020-2021 Yüksek Öğretim Akademik Yılı Açılışı programında konuştu.
Gündem Haberi


Burada yeni eğitim öğretim yılına ve üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin önemli son dakika açıklamaları yapan Başkan Erdoğan "Üniversitelerde yüz yüze eğitimi en kısa sürede başlatmayı hedefliyoruz" diyerek "Üniversiteler ne zaman açılıyor?" sorusuna yönelik ilk açıklamayı yapmış oldu. Erdoğan ayrıca 'erken seçim' spekülasyonlarına da cevap verdi.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 2020-2021 Yüksek Öğretim Akademik Yılı Açılışı programında önemli açıklamalar yaptı. Üniversiteler ne zaman açılıyor sorusunu cevaplandıran Başkan Erdoğan konuşmasının bir bölümünde erken seçim spekülasyonlarına da "Dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde erken seçim diye bir şey olmaz. Bunlar kabile devletlerinin işleridir. Türkiye bir kabile devleti değildir ve 2023'te belirlenen tarihte yapılacaktır" dedi.
"176 bin akademik personelimizle 8 milyondan fazla öğrencimize eğitim öğretim veriliyor. Kontenjanların artması giriş sınavlarındaki yığılmanın önüne geçti. Bunun yanında bizim neslimiz dahil yakın tarihimizin en büyük itiraz konularından olan harç konularını da biz kaldırdık. Ve kamunun tamamen ücretsiz eğitim verdiği dünyadaki nadir ülkeler arasındayız. Hiçbir evladımızın imkânsızlıklar sebebiyle eğitimden mahrum kalmaması için yurtlarımızın kapasitesini artırdık. Burs ve kredi verme konusundaki imkânlarımızı en üst seviyeye çektik. 1 milyon 600 bin öğrenciye burs imkânı sağladık.
İNŞALLAH YÜZ YÜZE EĞİTİMİ EN KISA SÜREDE
 BAŞLATMAYI HEDEFLİYORUZ
Çocuklarımızın ve gençlerimizin becerilerini heyecanlarını doğru mecralara yönlendirmemiz şart. Bu topraklarda doğup büyüyen her evladımız medeniyetini, tarihini, bizi biz yapan değerleri en iyi şekilde bilmeli ve hayatını buna göre kurgulamalıdır. Tıpkı Malazgirt'te, Niğbolu'da, Çanakkale'de, 15 Temmuz'da olduğu gibi gerekirse canı pahasına savunacak bilinçte olmadıkça geleceğe güvenle bakamayız.
BİZLER ROBOT DEĞİL İNSAN YETİŞTİRMENİN 
DERDİNDE OLMALIYIZ
Bunların aksi olursa bir robot olma durumu olur ki biz robot değil insan yetiştirmenin peşinde olmalıyız. Bunun yolu da en doğru nesilleri yetiştirmemizden geçiyor. Bizim en büyük gücümüz devlet ve millet olarak birliğimizdir.
NEREDE ZULÜM VARSA BİZ SESSİZ KALMAYIZ
Nerede bir zulüm varsa Türkiye orada. Bize "Bu kadar yayılmayın" deniyor. Ama orada zulüm var. Seyir mi edelim? Biz buna sessiz kalamayız. Tarih boyunca ecdadımızın getirip bize emanet ettiği bir görev var. Onun için biz durmaz. Gerekeni yaparız.
ERKEN SEÇİM
Çıkıyorlar erken seçim diyorlar. Ne erken seçimi ya? Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde belirlenen zamanın dışında erken seçime gidilir? Bunlar kabile devletlerinin işleridir. Gelişmiş, gelişmekte olan bir ülkede böyle bir şeyi göremezsiniz. Yeni Türkiye'de de ilan edilen tarih neyse ki bu tarih 2023'tür. Seçim o zaman yapılacak.
Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: CUMHURBAŞKANI, ERDOĞAN'DAN, ÖNEMLİ, AÇIKLAMALAR,
Yorumlar
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 29.10.2020
Bugün
16° - 19°
Cuma
16° - 24°
Cumartesi
15° - 22°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 11.08.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı