301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 16:10
 
Bulancak Kaptan Ahmet Fatoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Ulusal Kalite Etiketi Belgesi Aldı
Bulancak Kaptan Ahmet Fatoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi etwinning projelerindeki çalışmaları sonucunda Ulusal Kalite Etiketi almaya hak kazandı.
Eğitim Haberi


2019 yılında kuruculuğunu Kaptan Ahmet Fatoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Biyoloji Öğretmeni Tülin Karakılıç Turan'ın yaptığı Biyotwinning projesi özellikle lise grubu öğrencilerin eTwinning projelerini tanımasını, aynı zamanda Biyoloji dersini ezber ders yargısından kurtarmaya yardımcı olarak web 2 araçları ile severek, ilgiyle takip etmelerini sağlayacak bir proje oldu. 
14 öğretmen üye,106 öğrenci üyeden oluşan proje 15-19 yaş aralığında yapılmıştır. Ekim ve Nisan ayları arasında yapılmış olup her ay farklı web 2 araçlarının kullanımı sağlanarak aynı zamanda webinarlar aracılığıyla iletişim kuruldu. 
Konu ile ilgili Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Her ay yapılan quizler Biyoloji ölçme aracı olarak, her ay yapılan web 2 araçları çalışmaları öğrencilerin araştırma, ürün ortaya çıkarma kazanımlarını sağlamalarını hedeflemiştir. Öğrenciler her ay yapılacak etkinliklerle ilgili önce araştırma yapmış, sonra web2 araçlarını öğrenmiş ve sunum, maket hazırlama, etkinlik düzenleme gibi becerileri kazanmıştır.
Projemiz ile öğrencilerin eTwinning portalını tanımaları sağlanmış olup, Biyoloji dersini severek aktif olarak derse katılımları ile işlemeleri sağlanmıştır. Öğrencilerimiz Biyolojinin ezber dersi olmadığını görmüş ve dersin proje etkinlikleriyle zenginleşerek farklı çalışmalarla bütünleştiğini görmüştür. Teknolojinin derse entegre olabildiğini görmüş ve teknolojik araçların faydalı kullanımının da olduğunu öğrenmiştir. Öğretmen olarak alanımızla ilgili farklı çalışmaları yapmış ve öğrencilere rehberlik etme imkanı sağlamış olup iletişimimizi oldukça güçlendirmiştir.
Proje Ulusal Destek Servisi tarafından değerlendirilerek Ulusal Kalite Etiketi almaya layık görülmüş olup, hem projede görevli öğrenciler, hem proje kurucu öğretmeni hem de okul Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır.
Proje yürütücüsü öğretmenimizi ve okul idarecilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.” İfadelerine yer verildi.

 

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: Bulancak, Kaptan, Ahmet, Fatoğlu, Mesleki, Ve, Teknik, Anadolu, Lisesi, Ulusal, Kalite, Etiketi, Belgesi, Aldı,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 27.01.2021
Bugün
13° - 15°
Perşembe
- 10°
Cuma
- 10°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 27.01.2021
İmsak
06:07
Sabah
07:35
Öğle
12:44
İkindi
15:20
Akşam
17:44
Yatsı
19:06
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı