301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 15:38
 
"BU BÜTÇE, İNSANIMIZA, KURU EKMEĞİ REVA GÖREN BİR BÜTÇEDİR."
2021 Yılı Bütçesini değerlendiren Bulancak İYİ Parti İlçe Başkanı Nesim Çelik; "Bu bütçede millet yok. 2021 yılı bütçesi, milletimizin derdine derman olmayacak, tam tersine, sırtındaki yükü artıracak bir bütçedir." dedi.
Siyaset Haberi


Ülkemizin ve dünyanın corana virüs nedeniyle zor bir süreçten geçtiğini belirten Başkan Çelik; "2020 yılı ülkemiz insanları için sağlık ve ekonomik olarak çok zor bir yıl olmuştur. Bu zor sürecin aşılmasına bizi yönetenler katkı sunması gerekirken gereğini yapmamışlar, partimizin ve diğer muhalefet partilerinin çözüm önerilerine de kulaklarını tıkamışlardır.  

  2021 yılının milletimize sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini yüce Allah'tan niyaz ederiz. 2021 yılı için hazırlanan bütçe aralık ayı içerisinde mecliste görüşmeler sonunda kabul edildi. Kabul edilen bütçe ocak 2021 itibariyle uygulanmaya başlandı. Mecliste yapılan bütçe görüşmelerinde muhalefet partilerinin yapmış olduğu uyarı ve teklifler bütçeyi hazırlayanlar tarafından göz ardı edildi, sonunda millet kaderine terk edilmiş oldu. Kabul edilen 2021 yılı bütçesi milletimize hangi yükleri getirdi?" dedi.

İÇİNDE MİLLET OLMAYAN SARAY BÜTÇESİDİR."

 2021 yılı bütçesinde vatandaşın göz ardı edildiğine dikkat çeken Başkan Çelik; " Bu bütçede millet yok. 2021 yılı bütçesi, milletimizin derdine derman olmayacak, tam tersine, sırtındaki yükü artıracak bir bütçedir. Bu bütçe, vergi adaletsizliğini artırarak devam ettiren bir bütçedir. Bu bütçe, insanımıza, kuru ekmeği reva gören bir bütçedir. Bu bütçe, yandaş müteahhitleri koruyan, milleti unutan bir bütçedir. Bu bütçe, faiz ödeneklerinin yüzde 31 artırıldığı, çiftçimize doğrudan desteğin ise yerinde saydığı bir bütçedir. Bu bütçe, çalışan yoksulları görmeyen vicdansız bir bütçedir. Bu bütçe emeklilere sefaleti reva gören, vefasız bir bütçedir. Bu bütçe atanamayan öğretmenlerin, atanamayan sağlıkçıların, işsiz üniversite mezunlarının umutlarını yıkan, insafsız bir bütçedir. Bu bütçe, annesinden babasından para istemekten utandığı için, gündüz uyuyup, gece uyumayan gençlerin onurlarını kıran, düşüncesiz bir bütçedir. Bu bütçe EYT’liye, mağduriyetin devam etsin diyen, fütursuz bir bütçedir. Bu bütçe devlette saltanatın, şatafatın bütün haşmetiyle devam ettiği, bir israf bütçesidir. Bu bütçe saray fedailerinin beş maaş aldığı, bir yandaş bütçesidir. Bu bütçe, içinde millet olmayan, refah olmayan, umut olmayan, bir saray bütçesidir."   

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN

2020 yılı enflasyon rakamların gerçekçi olmadığını söyleyen Başkan Çelik; "Allah aşkına bu rakamlar doğru mu markete, bakkala giden vatandaşlarımız bunun ne kadar olduğunu en iyi bilendir. Sizleri gerçekçi olmaya davet ediyoruz. Elinizi vicdanınıza koyun çalışan memurlara, işçilere ve emeklimize gereğini yapın. Bütçede faiz ödeneklerine vereceğinizi yüzde 31 artırıyorsunuz emekli maaşına etki edecek enflasyonu yüzde 14.6 olarak açıklıyorsunuz bunun adalet neresinde.

Bu kadar zor şartların altında geçinmeye çalışacak olan vatandaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. Bu yapılanları milletimiz unutmayacak zamanı geldiğinde sandıkta gereken cevabı bizi yönetenlere verecektir." ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: "BU, BÜTÇE,, İNSANIMIZA,, KURU, EKMEĞİ, REVA, GÖREN, BİR, BÜTÇEDİR.",
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 27.01.2021
Bugün
13° - 15°
Perşembe
- 10°
Cuma
- 10°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 27.01.2021
İmsak
06:07
Sabah
07:35
Öğle
12:44
İkindi
15:20
Akşam
17:44
Yatsı
19:06
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı