301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 16:55
 
Bizi Yönetenler Yıktıkları Ve Sattıkları İle Değil Yaptıkları İle Övünmeliler
•Bulancak İYİ Parti İlçe Başkanı Nesim ÇELİK İktidarın yaptıkları ile değil sattıkları ve yıktıkları ile övünür hale geldiğini dile getirdi. Çelik geçtiğimiz yıllarda yıkılan Bulancak spor salonunun halen telafi edilmediğini vurgulayıp "İlimiz sınırları içerisinde satılan fabrikalarımızın ve işletmelerin yerine yenisi kurulması gerekirken ne yazık ki hepimizin malumu bunların yerinde nelerin yapıldığını görüyoruz" dedi.
Gündem Haberi


Ülke yönetenlerin derin yaralar açtığını savunan Başkan Çelik; "İşsizlik, ekonomik, adaletsizlik, güvensizlik, yarın endişesi insanlarımızı son derece yormuştur. Verilen sözlerin yerine getirilmemesi ayrı bir sorundur. Bu sorunlar yumağı İYİ PARTİ iktidarında ortadan kaldırılacaktır. İktidar yaptıkları ile değil sattıkları ve yıktıkları ile övünür hale gelmiş. Vatandaşlarımıza suni solunumla yaşayın denilmektedir."

"YAKLAŞIK DÖRT YIL OLDU, HALA YERİNDE YELLER ESMEKTEDİR."

Geçtiğimiz yıllarda ‘yenisi yapılacak’ diye yıkılan Bulancak spor salonunun telafisini yapılmadığını vurgulayan başkan Çelik;  “İlçemiz hareketli bir gençlik potansiyeline sahiptir. Bu gençlik hareket edeceği bir alan çalışacağı bir iş istemektedir. Gençlerimizin hareket ettiği hiç olmazsa boş vaktini spor yaparak değerlendirdiği, elinde bir kapalı spor salonu vardı. Yenisi yapılacak diye salon yerle bir edildi. Yaklaşık dört yıl oldu, hala yerinde yeller esmektedir. İhtiyaç olan bir şey yıkılıyorsa yerine yenisi yapılacaktır. Ama öyle olmadığı görülmüştür. Hiçbir hazırlık yapılmadan sudan sebeplerle mevcut kapalı spor salonu yıkılıyor. Okullarımız ve spor kulüplerimiz salonsuz bırakılıyor. Mağdur edilen Okullarımız ve kulüplerimiz aynı zamanda salon sporlarında ilimizin yüz akıdır. Bu öz verili gayret yüz üstü bırakılmıştır. Süreç böyle devam ederken İlçe spor müdürlüğümüzden Kapalı spor salonumuzun durumunu teşkilat olarak resmi yazı ile sorduk. Verilen cevap: Gençlik ve Spor Bakanlığımızın spor salonumuzun yapım işi yatırım programına alınmış olup proje ve yaklaşık maliyet çalışmaları devam ettiği, 2020 yılı içerisinde ihale yapılması öngörül-mektedir, deniyor. Bu kadar zaman geçmiş hala bu noktada isek yapım için biz ne kadar bekleyeceğimiz belli değildir. Bu yazıyı bize gönderenler inşallah doğru bilgilerin altına imza atmıştır. Yaptığımız incelemede yazılanlarla mevcut durumun hiçbir alakasının olmadığı görülmüştür. İlçemiz Spor salonu yapımı 2020 yatırım programında yoktur. İhale ile ilgili şartlar oluşmamış çünkü ortada el tutulur böyle çalışmada yoktur. İş bitirici Milletvekillerimizin bu konuya eğilmelerini bekliyoruz.

İlimiz sınırları içerisinde satılan fabrikalarımızın ve işletmelerin yerine yenisi kurulması gerekirken ne yazık ki hepimizin malumu bunların yerinde nelerin yapıldığını görüyoruz. Bu işsiz gençliğimizi nerede çalıştıracağız. Bu çocuklarımız yuva kuracaklar ailesini nasıl geçindirecekler. Bu kadar nasıl duyarsız olabiliriz. Var olan potansiyeli kullanamamak çok kötü bir durumdur.”

"İYİ PARTİ İKTİDARINDA, SADAKAT DEĞİL, LİYAKAT ARANACAK"

İYİ Parti iktidarında, sadakat değil, liyakat aranacağını dile getiren Başkan Nesim Çelik; "İYİ Parti iktidarında, başta gençlerimiz olmak üzere, her vatandaşın fırsat eşitliği olacak. İYİ Parti iktidarında, EYT’lilerin çilesi sona erecek. 3600 ek gösterge sözü verilenlerin, hakkı teslim edilecek. Öğretmenlerin, sağlıkçıların, işçilerin, gasp edilen hakları teslim edilecek. İYİ Parti iktidarı, Türkiye’nin prangalarından kurtulduğu bir kalkınma dönemi olacak. Ülkemizi nasıl rahatlatacağız, vatandaşımıza nasıl nefes aldıracağız göreceksiniz. Çünkü ; Adalet ve demokrasi olursa güven olur. Güven olursa yatırım olur. Yatırım olursa iş bulunur. İş bulunursa, çarklar döner, tencere kaynar, yüzler güler. Yüzler gülerse, gençlerimiz yeniden hayal kurar. Gençler hayal kurarsa, Türkiye hak ettiği geleceğe ulaşır. Bütün mesele, önce millet, yalnız millet, diyebilmektir. Varlığım Türk varlığına armağan olsun,  diyebilmektir."

 

 

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: Bizi, Yönetenler, Yıktıkları, Ve, Sattıkları, İle, Değil, Yaptıkları, İle, , Övünmeliler,
Yorumlar
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 24.09.2020
Bugün
19° - 25°
Cuma
21° - 26°
Cumartesi
20° - 27°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 11.08.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı