301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Temmuz 2021 - Pazar 14:23
 
Başkan Karaahmet Güven Tazeledi
Giresunspor Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’na katılan 117 delegeden 96’sı oy kullanırken; Başkan Hakan Karaahmet ve yönetim kurulu bütün oyları alarak yeniden başkanlığa seçildi.
Spor Haberi


Başkan Karaahmet ; "Giresunspor'un bugün itibariyle 64 milyon gibi bir borcu var,biz geldiğimiz de 41milyon borç açıklandı fakat incelettiğimiz de 65 milyon gibi bir borç olduğunu gördük.Bu borç miktarından yaklaşık 23 milyon ödeme yaptık.10 milyon lira tahta dediğimizi federasyona, 12 milyon lira civarında da Fiba Facktoring'e borç ödendi. Bugün itibarıyla transfer tahtasına 25 milyon 923 bin lira borç var, 5 milyon lira banka kredisi, 9 milyon lira vergi, SSK borcu, bizim kurduğumuz takıma da 8 milyon lira borç kaldı. Biz, geçen sezon 49 milyon lira bütçe oluşturduk. Bunun 23 milyon lirasıyla eski borcu ödedik, diğeriyle kendi takımımızı ödedik. Totalinde 35 milyon liralık harcamadan kalan borcumuz 8 milyon lira oldu." diye konuştu.
Karaahmet, geçmiş yöneticilere 14 milyon lira borç bulunduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:"Bu borcun büyük kısmının benden önceki başkana ait olduğunu sürekli söylüyoruz. Onunla ilgili de kendimin yapmayacağı bir şeyi ondan rica ediyorum, bekliyorum, sürekli çağrıda bulunuyorum. Giresunspor'a temlik koymak yanlıştır, Giresunspor'u borçlandırmak yanlıştır. Gelirken size söz verdik. Dedik ki tüzükte değişiklik yapacağız. Şimdi sizlerin oylarına sunacağız. Giresunspor'a yöneticiler ve başkan temlik koyamaz. Türkiye'de bunu yapan ilk kulüp olacağız." dedi.
Giresun'a Süper Lig'in değer katacağını dile getiren Karaahmet, "Asla düşmek gibi şeyleri aklınıza getirmeyin. Kim düşerse düşsün, bizim öyle bir derdimiz yok. Biz iyi bir kulüp olacağız, düzenli bir kulüp olacağız, ödemeleri şirket gibi yönetilen bir kulüp olacağız ve başarılı da olacağız. Nasıl bu sene olduysak.Biz birbirimize sahip çıkarsak bu işi hallederiz. Yeni yönetim kurulunda çok değerli insanlar var.Onlar için yeni bir mücadele.Allah hiç birimizi utandırmasın.Buraya kadar geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum " ifadelerini kullandı.

 


Vali Enver Ünlü de yeşil beyazlı ekibin teknik patronu Hakan Keleş'in çok disiplinli bir teknik direktörü olduğunu, 'iki Hakan'ın Süper Ligde çok güzel işler yapacağına inandığını dile getirerek, "Bu takımı Süper Ligde görmek hepimize nasip oldu. Biz yine en iyisini yapacağız. İnsanlar yine Giresunspor'dan bahsedecek. Haftalarca yenilmeyen, haftalarca gol yemeyen bir takım ve dünya sıralamasına giren bir takım. Çok fazla kart görmeyen centilmen bir takım. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde Giresunspor, Giresuna çok değer katacak ve çok daha ileriye taşıyacak" şeklinde konuştu.

 


Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Giresunspor, şehrimize marka değeri katacağını belirterek; "Bu zamana kadar bu kulüpte başkanlık yapmış ,yöneticilik yapmış herkese çok çok teşekkür ediyoruz.Çok kolay bir iş değil bu.Bu işi omuzlayıp götürmeye çalışan Hakan Karaahmet'e teşekkür ediyorum.Muhtemelen ben de ilk defa Galatasaray'ın yenileceğine sevineceğim.Yeniden görev alacak arkadaşlar var.Düşeriz,ineriz bu şehrin futbol geçmişi var bu takım Allah'ın izniyle buraya nasıl geldiyse bundan sonra yoluna devam edecektir.Bu takım şehre marka değeri katacaktır.Hep beraber kucaklaşarak bu şehri,bu şehrin takımını ülkemizin her yerinde temsil etmeye devam ederiz.Herkese hayırlı olsun " diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmaların ardından Giresunspor Kulübü tüzüğüne, "Yönetim kurulu, son genel kurulda kabul edilen bütçenin yüzde 40'ına kadar borçlanma yetkisine sahiptir. Sınırları aşan miktardaki borçlanmadan derneğe karşı yönetim kurulu başkanı ve üyeleri sorumludur. Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, görevi devam etsin ya da görevden ayrılmış olsun, hiçbir şekilde alacaklarına yönelik temlik koyamaz ve hukuki dava açamaz, takibatta bulunamaz" maddesinin eklenmesi oylanıp kabul edildi.Daha sonra yapılan seçime tek aday olarak katılan Karaahmet, yeniden başkanlığı getirildi.
Yönetim kurulu ise Muzaffer Aygün, Harun Bahat, Erol Karadere, Nahid Yamak, Abdulselam Çağırıcı, Mustafa Tütüncü, Fuat Guguloğlu, Ferhat Karademir, İsmail Kurt, Sinan Akgün, Halil İbrahim Önal, İbrahim İnaç, Zafer Olgun, Tahsin Çoban ve Gürkan Temür'den oluştu.
TFF'den Hakan Karaahmet'e tebrik
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Giresunspor Kulübünde yeni-den başkanlığa seçilen Hakan Karaahmet'i tebrik etti.
TFF'den yapılan açıklamada, "Giresunspor Kulübünün bugün gerçekleşen olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı sonucunda yeniden başkanlığa seçilen Sayın Hakan Karaahmet ve yönetim kurulunu tebrik eder, yeni yönetim dönemlerinde başarılar dileriz" denildi.

 

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: Başkan, Karaahmet, Güven, Tazeledi,
Yorumlar
Türkiye Günlük korona virüs Tablosu
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 02.08.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı