301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 17:02
 
Başkan Çelikten hükümet'e liyakat tepkisi
İYİ Parti Bulancak İlçe Başkanı Nesim Çelik çoklu baro düzenlemisini eleştirdi.
Haberi


Baroların kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu olduğunu belirten Çelik;  "Eğer bunları çoklu sisteme çevirirseniz yarın YÖK'ü beğenmeyen bir takım hocalar 'biz kendi YÖK'ümüzü kendimiz kura-cağız' derse ne olacak? Beğenme-diğiniz kamu kurumunun yerine ikamet edecek başka bir kamu kurumu kuramazsınız. Bu yasa teklifi ülkenin üniter yapısına aykırı. 2009'da bir gece yarısı getirilen kanunla askerlerin sivil mahkemelerde yargılanabileceği bir kanun çıkmıştı. Dursun Çiçek 4 gün sonra tutuklandı. Genelkurmay Başkanı silahlı terör örgütünü yönetmekten tutuklandı. O zamanki iktidar bunu çok hoş karşıladı. O ödülle birlikte daha sonra o terör örgütü Meclis’in tepesine bombalar yağdırdı. Bunun Fetö döneminde çıkarılan yasalardan hiçbir farkı yok. Paralel kurumlar oluşmaya başlayacaktır."
Nesim Çelik açıklamasının büyük bölümünü "akraba eş dost kayırmacılığı yani "Nepotizm'e" ayırdı. Çelik; "Nepotizm, ciddi anlamda mücadele edilmesi gereken bir halk sağlığı sorununa dönüştüğünü ahbap-çavuş ilişkileri son dönemlerde yaşadığımız atamalarla birlikte zirveye çıktığını belirti. " üçüncü dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de Nepotizm bir yönetim biçimine dönüşmüş durumda. Kamuya yönelik istihdam ve atamalarda, ehliyet-liyakat, yani bilgi birikimi-tecrübe-kıdem-eğitim gibi temel kabul görmüş nitelikler artık aranmıyor" dedi.
Başkan Nesim Çelik;  Bin yıllık devlet geleneğinin yerini bugün AK Parti’nin biat kültürüne dayalı, parti devleti tarzındaki yönetim şekli aldığına dikkat çekerek; "Türkiye üçüncü dünya ülkesi gibi yönetilmeyi hak etmiyor. devlet bankalarına yaptığı atamalarla liyakat sahibi, deneyimli isimlerin sorun çıkarması istenmiyor" ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , Başkan, Çelikten, hükümet'e, liyakat, tepkisi,
Yorumlar
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 24.09.2020
Bugün
19° - 25°
Cuma
21° - 26°
Cumartesi
20° - 27°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 11.08.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı