Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 17:48
 
Ayrıştırmanın Bu Ülkeye Hiçbir Faydası Yoktur
Bulancak İYİ Parti İlçe Başkanı Nesim Çelik; hükümetin baroların yapısını değiştirecek yeni yasal düzenlemesini eleştirirken Baro başkanlarına da sağduyularından dolayı teşekkür etti.
Siyaset Haberi


Gazetemize açıklamalarda bulunan Başkan Çelik; “ Ülkemizin çeşitli yörelerinde meydana gelen sel felaketlerinde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Allah, milletimizi ve memleketimizi; afetlerden ve felaketlerden korusun” dedi.
Milletçe sadece doğal afetlerle mücadele edilmediğinin vurgusunu yapan Başkan Çelik; “Hukuk devleti, hukukun üstünlüğü, tarafsız yargı gibi hukuk kavramları da; iktidar eliyle tasarlanan siyasi afetlerle karşı karşıya İktidar ve küçük ortağı, yargının 3 sacayağından biri olan savunma makamını yani avukatları, getirmeye çalıştıkları çoklu baro düzenlemesi ile ayrıştırmak istiyor.
             22 haziran günü bu düzenlemeye karşı demokratik bir şekilde tepki veren baro başkanları gündüz  güneşin altında, gece de sağanak yağmurun altında saatlerce bekletildiler; itilip kakıldılar. Güneşten ve yağmurdan korunmaları için gönderilen yardım malzemelerinin bile sağlıklı bir şekilde ulaştırılmasına müsaade edilmedi. Bu ülkede anayasal hakkınızı kullanmak bile suç oldu.

      Yapılacak işin belli olmasına rağmen ilin valisi çıkıp çaresizlikle İçişleri Bakanlığı’nı işaret ederek 250 metre yürümelerine izin veremediğini ifade etmesi çok ayıptır. Yapılan kasıtlı provokasyonlara rağmen, demokrasi çizgisinden ayrılmayan ve ne kadar uğraşırsa uğraşılsın iktidara bizleri ayrıştıramayacağını gösteren baro başkanlarımıza ve avukatlarımıza, sağduyularından ötürü te-şekkür ediyorum. Bu son derece anayasal bir haktır. Anayasada açıkça ifade edilmiştir. Bu hakkın kullanıldırılmamaya kalkışılması ülkemiz ve demokrasimiz adına hiç iyi olmamıştır

Bu günler elbette geçecek. Hukukun üstün, yargının bağımsız ve adaletin herkes için önemli olduğu bir Türkiye’de elbette buluşacağız. Genel Başkanımız Meral AKŞENER’in baro başkanlarımızı ziyaret etmesi, sorunu yerinde dinleyip çözüm araması; barolarımızın yanında olduğumuzu göstermiştir. Genel başkanımızın yapmış olduğu görüş-melerden sonra problem barolarımızın istediği gibi çözülmüş, niyet edilen hak arama konusu ilgili mercilere iletilmiştir. Ayrıştırmanın bu ülkeye hiçbir faydası yoktur. Hükümet mutfakta kaynamayan kazanın konuşulmaması için farklı gündem oluşturmamaktadır. Güçlü savunma mekanizması olmasının kime zararı vardır.”

“GENÇLERİMİZ  YAPILAN BU MUAMELELERİ UNUTMAYACAKTIR”

  Öğrencilerin sınav tarihinde yaşanan belirsizliğini hedef alan Çelik; “Çocuklarımızla sınav tarihi konusunda ileri geri oynanarak psikolojileri ile oynanmasına rağmen hafta sonu yapılacak olan YKS, yani Yükseköğretim Kurumları Sınavı var. Olağanüstü şartlara ve zorluklara rağmen gençlerimize zihin açıklığı diliyorum. Allah yollarını ve bahtlarını açık etsin. Gençlerimiz sınav tarihi ile ilgili kendisine yapılan bu muameleleri unutmayacaktır. Allah yar ve yardımcıları olsun.”

 

DALGA GEÇER GİBİ ‘HANİ NEREDE İŞSİZLİK’ DİYORLAR

    Hükümetin yönetim sistemini eleştiren Çelik; “Ülkemizi hiçbir uyarıya kulak asmayan, hiçbir öneriye göz atmayan, akla ve bilime inanmayan, tarihten de ders almayan bir zihniyet yönetiyor. “İşsizlik kanayan yaramızdır, çare bulun.” diyoruz. Dalga geçer gibi “Hani nerede işsizlik.” diyorlar. “Pandemi dönemi insanlarımızı büyük bir ekonomik sıkıntıya soktu, destek olun” diyoruz, “Sıkıntı nerde?” diyorlar. Bunlar tam kör ve sağır olmuşlar” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Kaynak: Editör: Ayşegül Hartamacı
 
Etiketler: Ayrıştırmanın, Bu, Ülkeye, Hiçbir, Faydası, Yoktur, ,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 01.07.2020
Bugün
20° - 27°
Perşembe
20° - 28°
Cuma
21° - 28°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 01.07.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı