301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Eylül 2020 - Pazartesi 15:59
 
AKŞENER; “BİR ÜLKEDE ADALET YOKSA, BEREKET OLMAZ”
İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı Kongresi gerçekleştirildi. Kurultayda Meral Akşener’in anahtar listesi belli oldu.
Siyaset Haberi


Gerçekleştirilen kongrede hemşerilerimiz  Ünzile Yüksel 844 oyla ve Burak Akburak 669 oyla  İYİ Parti lideri Akşener’in Genel İdare Kurulu üyesi anahtar listesinde yer aldı.

Partisinin 2. Olağan Kurultayı'nda güven tazeleyen İYİ parti lideri Akşener, "geçmişin hatalarını tekrarlamadan güçlendirilmiş parlamenter sistemi getirerek Türkiye'yi yeniden ayağa kaldırma" sözü verdi.
İYİ Parti'nin 2. Olağan Kurultayı "Millet Bizi Çağırı-yor" sloganıyla Altınpark Anfa'da yapıldı. Kovid-19 önlemleri kapsamında seyircisiz yapılan kurultayda Meral Akşener, genel başkanlık koltuğunda tek aday olurken, 50 kişilik Genel İdare Kurulu (GİK) ve 11 kişilik Merkez Disiplin Kurulu (MDK)  üyelikleri için yarış yapıldı. Divan Başkanlığı'na seçilen İsmail Tat-lıoğlu'nun konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı ve şehitler için Fatiha Suresi okundu. Tüzük değişikliği komisyon raporunun ok-unmasının ardından genel başkanlık seçimi yapıldı. Oyların tasnifi ve sayılmasının ardından İlçe Seçim Kurulu yetkilisi sonuçları açıkladı. Akşener, oy kullanan 1289 delegeni tamamının oyunu alarak, yeniden genel başkan seçildi. Seçim öncesi kürsüye çı-
kan Akşener, ekonomiden dış politikaya, sağlıktan eğitime kadar birçok konuda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi, İYİ Parti iktidarında yapacaklarını tek tek sıraladı. Her türlü engele, tuzağa, iftiraya rağmen dimdik ayakta durduklarını çünkü arkalarında milletin olduğunu söyleyen Akşener, 3 yıl önce İYİ Parti'yi milletin kurduğunu ifade ederek, "Aziz milletim, bu partiyi biz kurmadık. Bu partiyi siz kurdunuz, İYİ Parti sizindir. İYİ Parti ezilenlerin, horlananların partisidir. İYİ Parti milletin kendisidir" dedi. Türkiye'nin iyi yönetilmediğini kaydeden Akşener, "Türkiye'yi 2. Dünya Savaşı'ndan koruyan, Kore'de Türk'ün kudretini dünyaya gösteren, Akdeniz'in ortasında, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni kurduran, Kardak'a bayrağımızı diktiren, terörist başını Suriye'den çıkartıp, kapı kapı gezdiren, Türk dış politikası terk edildi" ifadelerini kullandı. Dış politikada gelinen noktayı eleştirirken, "Burası atamızdan bize miras kalan Türk devleti. Bu gerçeği her birinize bir bir öğreteceğiz. Ya öğreneceksiniz ya da ilk koyulan sandıkta gideceksiniz" diyen Akşener, bir ülkenin varlığının o ülkenin adaletine emanet olduğunu vurguladı. Akşener, "Bir ülkede adalet yoksa, bereket olmaz. İş insanı, sanayici yatırım yapmaz, yapamaz. Yabancı yatırımcı gelmez, gelemez. Kalkınmanın önüne bariyerler örülür. İşsiz sayısı artar. Emeklinin, işçinin, memurun maaşı kuşa döner. Gençler hayal kuramaz, umudunu yitirir. Sayın Erdoğan, bunların hepsi oldu, milletimiz bunları tüm çıp-laklığıyla yaşıyor" dedi."Ne dış politikada ne ekonomide ne kalkınmada ne de eğitimde istikrar sağlandı" diyen Akşener,  şunları söyledi: "İstikrarlı oldukları tek konu, verdikleri ballı ihaleler oldu. Çocuklarımızın rızkı, rant çetelerine peşkeş çekildi. Bire yapılacak işler, beşe ihale edildi. Geçmediğimiz yol ve köprülerden adeta haraç kesildi. Pandemi süresince milletine maske bile dağıtamayan bu iktidar, o beş müteahhidin milyarlarca liralık alacağını dakika geciktirmedi. Beş müteahhide 'Hızır' olan iktidar, milletine, ola ola 'Hızır Paşa' oldu. Geçen sene 24 lira olan bir ürünün fiyatı, bugün 36 lira olmuş. Sorsan enflasyon yüzde 14. Kendilerini kandırıyorlar, bizi de kandırabileceklerini sanıyorlar. Oysa partili damat ekonomisinin gerçekleri çok başka, Türkiye bunu hak etmiyor. Türkiye'nin kaynakları var. Türkiye zengin bir ülke. Türkiye, milletini bolluk içinde yaşatacak her şeye sahip. Ama 83 milyon vatandaşım, damadın gözünde 5 müteahhit etmiyor."
'MİLLET BİZİ ÇAĞIRIYOR'
Kurultayda oy kullanan 1289 delegenin hepsinin oyunu alarak yeniden İYİ Parti Genel Başkanı seçiler Meral Akşener, yaptığı kısa teşekkür konuşmasında, "Güveniniz, desteğiniz, varlığınız için, direnciniz için teşekkür ediyorum. Bu ülkeye bağlılığınız, vatan severliğiniz için teşekkür ediyorum. Alparslan'la Mustafa Kemal Atatürk arasındaki bağı kurduğunuz için teşekkür ediyorum. Evet millet bizi çağırıyor. Yarından itibaren tekrar milletimizle bir arada olmaya birlikte olmaya, herkese hazır olduğumuzu göstermeye devam edeceğiz" dedi.
TÜRKİYE'Yİ YENİDEN AYAĞA KALDIRACAĞIZ
İktidara geldiklerinde ilk olarak bu düzeni değiştireceklerini, "iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem"le Türkiye'yi yeniden ayağa kaldıracaklarını ifade eden Meral Akşener, vaatlerini şöyle sıraladı:
"İYİ Parti iktidarında ilk iş olarak, ülkemizi uçurumun kıyısına sürükleyen, milletimizi yokluğa mahkum eden bu düzeni değiştireceğiz. Eskiye dönmeyeceğiz. Eskinin yanlışlarının tekrar edilmediği, vesayetin olmadığı, hakimiyetin gerçekten milletin olduğu, demokrasinin tam ve kamil olarak uygulandığı, 21'inci yüzyıl Türkiye'sine yakışır bir sistemle, milletimizi buluşturacağız. Türkiye'yi yeniden ayağa kaldıracağız. Türkiye'yi ayağa kaldırmanın ilk adımı, bir Washington'a, bir Moskova'ya, bir Berlin'e, bir Londra'ya koşan şaşkınlıktan kurtulmaktır. Yani tam bağımsızlıktır. Tam bağımsızlık, itibarlı uluslararası ilişkiler demektir. Bunu sağlayacak, Türkiye'ye kaybettiği itibarını yeniden kazandıracağız. Türk dış politikası, milli çıkarlarımızın gerektirdiği bir karaktere bürünecek. İsrafa ve rant düzenine son vereceğiz. Kaynaklarımızı doğru kullanacak, milletin parasını üretim ve istihdam yaratacak alanlarda değerlendireceğiz. Sıkıştıkça kasa gibi kullandıkları ÖTV'yi düşüreceğiz. Deli dumrul vergilerini kaldıracağız. Güçlendirilmiş parlamenter sistemde iktidarla millet arasında mesafe olmayacak. Siyaset vatandaşın ayağına gidecek, derdini dinleyip, çözüm üretecek. 'Sosyal yardım' sözü rafa kaldırılacak ve adı 'sosyal hak' olacak. Geçim derdindeki vatandaşın üzerine çay atmayacağız, attırmayacağız. Meclis iradesini yok sayanlara, kayırmacılığa, mepotizme, müteahhit cumhuriyetine, işsiz milyonlara, sabahın köründe göz altına alınan gazetecilere, yargısız infaz kültürüne, yargıda, eş dost muhabbetiyle adaletin yaralanmasına, hayvan ve doğa kıyımına geçit vermeyeceğiz. Türkiye'ye, hayatın her alanında nefes aldıracağız. Huzuru, güveni, adaleti ve zen-ginliği tesis edeceğiz. Türk milletini, hayallerimize ortak edeceğiz. Ve göreve geldiğimizde en iyi bildiğimiz işi yapacağız: Devlet nasıl yönetilirmiş, dosta düşmana göstereceğiz."Milletimiz bize elini uzatıyor. Millet bizi çağırıyor. Uzanan o eli tutmak için işte buradayız. Biz hep aynı sevdadaydık. Biz hep aynı yerdeydik. Biz hep buradaydık. Ve biz hâlâ buradayız. İşte bizim yolumuz budur" diyerek partililere "Buyurun, şimdi ayağa kalkın" diye seslenen Akşener sözlerini şöyle tamamladı: "Millet bizi çağırıyorsa, oturmak olmaz. Şu andan tezi yok, hep ayakta olacağız. 3 yıl önce millet bizi, kıvılcım olarak gönderdi, büyüdük ateş olduk. Şimdi millet bizi çağırıyor. Mahalle mahalle, sokak sokak dolaşacaksınız, çalınmadık kapı, sıkılmadık el, dinlenmedik dert bırakmayacaksınız. Ateş olarak gideceksiniz, güneş olup geleceksiniz. Güneş olarak gelecek, Türkiye'nin üstüne doğacaksınız."

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: AKŞENER;, “BİR, ÜLKEDE, ADALET, YOKSA,, BEREKET, OLMAZ”,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Az Bulutlu
Güncelleme: 23.01.2021
Bugün
- 16°
Pazar
- 16°
Pazartesi
10° - 17°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 22.01.2021
İmsak
06:09
Sabah
07:38
Öğle
12:43
İkindi
15:15
Akşam
17:38
Yatsı
19:01
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı